Amazon Echo se využíváním OSRAM LIGHTIFY spoléhá na značku LEDVANCE

02.11.2016

Použití:  Celkové osvětlení,  Smart Home – Chytrá domácnost
Technologie:  LED,  Chytré osvětlení
Cílová skupina:  Maloobchod,  Veřejnost

26. října 2016 byl v Německu spuštěn Amazon Echo. K ovládání chytrých žárovek LIGHTIFY od společnosti OSRAM lze nyní využít virtuální asistentku tohoto řešení, Alexu.

Amazon Echo je chytrý multimediální systém využívající hlasu. Uživatelé se mohou virtuální pomocnice Alexy zeptat prakticky na cokoliv, od aktuální předpovědi počasí po výsledky fotbalových klání. Můžete ji rovněž požádat o nastavení alarmu či přehrání hudby. A nyní již Alexu můžete využít dokonce i k ovládání vašeho osvětlení. Pokud je vaše domácnost vybavena žárovkami OSRAM LIGHTIFY, pomocí LIGHTIFY Alexy můžete snadno nastavit osvětlení svého domova.

„Alexo, rozsviť světla v obýváku!“
K použití této funkce vám postačí jen Amazon Echo, brána LIGHTIFY a svítidla a žárovky LIGHTIFY. Pak stačí jen říci: „Alexo, rozsviť světla v obýváku!“ – dokonalé řešení situací, kdy máte plné ruce, nebo se vám nechce zvedat z pohovky. Kromě toho však hlasem můžete nastavit také intenzitu světla a stmívat světla. Brzy však již budete moci provádět i spoustu dalších věcí – vývojáři Alexy totiž oznámili, že budou přidávat další funkce.

Žárovky OSRAM LIGHTIFY od LEDVANCE jsou také kompatibilní se stále se rozšiřujícím sortimentem ostatních systémů chytrých domácností, jako je SmartThings od společnosti Samsung, eQ-3, Nest a Telekom Smart Home.

Ponořte se do našeho světa chytré domácnosti