LED Superstar Classic A40 laureátem ocenění Red Dot Award 2014

18.09.2014

Použití:  Celkové osvětlení,  Pohostinství,  Kancelářské budovy
Technologie:  LED
Cílová skupina:  Veřejnost,  Architekt,  Designér osvětlení,  Výrobci svítidel

LED Superstar Classic A40 od OSRAM získala prestižní ocenění Red Dot Award za rok 2014 v kategorii produktový design. Tento LED světelný zdroj jsme vyvinuli tak, aby měl podobný vzhled a světelné spektrum jako klasické žárovky. LED Superstar Classic A40 lze díky jejím rozměrům klasické žárovky snadno použít v konvenčních svítidlech. Mimo to zde najdeme i typické vlastnosti žárovkových světelných zdrojů, jako je praktický tvar a teplé bílé světlo. Tento LED světelný zdroj má možnost stmívání a je dostupný v čiré nebo mléčné verzi.

Optika vyvinutá společností OSRAM je zárukou výjimečně vysokého světelného výkonu

Jedna speciální výhoda: Námi vyvinutá optika OSRAM umožňuje široký úhel paprsku (300 stupňů), což byl v minulosti u LED světelných zdrojů problém. Kromě této výhody nabízí také velice velkou životnost, nízkou spotřebu energie a zvýšenou odolnost vůči nárazům a otřesům. Tento světelný zdroj, jenž se vyrábí v Evropě a je vybaven LED Opto polovodiči OSRAM, je součástí nového portfolia LED světelných zdrojů společnosti OSRAM, jež bude na trh uvedeno na podzim a jež nabídne 90 různých typů světelných zdrojů.

„Tato nová líbivá interpretace klasického designu kombinuje LED světelný zdroj Superstar Classic A40 Advanced s výjimečným přínosem pro uživatele.“ To jsou slova, kterými porota ocenění Red Dot Award zdůvodnila své rozhodnutí. Ocenění Red Dot Award je jedním z nejuznávanějších na světě a jen letos se o ně ucházelo více než 4 800 přihlášených výrobků z 53 zemí.