LEDVANCE: když do budoucnosti září milion světel

16.09.2016

Použití:  nespecifikováno
Technologie:  Reflektorové světelné zdroje LED,  LED
Cílová skupina:  Veřejnost,  Obchod

LEDVANCE, plně samostatná pobočka společnosti OSRAM, která připravuje přechod odvětví zabývajícího se osvětlením z tradičních žárovek na LED řešení osvětlení, v červnu 2015 spustila projekt zaměřený na konverzi výrobní linky ve své továrně v německém Eichstättu na halogenové světelné zdroje na LED světelné zdroje.

Celosvětový tým čítající nějakých 50 zaměstnanců navázal na desetiletí zkušeností s výrobou žárovek a k vývoji konkurenceschopné a ziskové LED výrobní linky, jež se stane základem úspěchu na globální úrovni, potřeboval pouhých 12 měsíců. Úspěšné dokončení tohoto projektu tak znamená, že továrna v Eichstättu, která od letošního 1. července patří pod křídla LEDVANCE, bude mít do budoucnosti ještě silnější pozici.

Společnost LEDVANCE v rámci realizace svého nového výrobního závodu investovala do továrny v Eichstättu a do celosvětového projektového týmu. Ten spojil kolegy z Augsburgu, Eichstättu, Garchingu, Regensburgu (vše Německo) a z Shenzhenu (Čína). „Jsme velice hrdí na to, že jsme tyto výrobní kapacity přinesli do Německa. Náš tým, čerpající ze svých odborných znalostí, vytvořil špičkovou automatickou výrobní linku na LED žárovky, která v této oblasti otřese naší konkurencí,“ říká manažer projektu Steffen Strauss. Zákazníci tak budou moci těžit nejen ze záruky kvality, kterou s sebou nese nápis „Made in Germany“, ale také z rychlých dodávek.

Video: Továrna LEDVANCE v Eichstättu: Skvělé výročí LED


Z nové výrobní linky v současnosti sjíždí čtyřiačtyřicet různých reflektorových světelných zdrojů LED MR16 a PAR16. Ty jsou ideální náhradou například za různé halogenové reflektorové žárovky o výkonnosti mezi 20 W a 80 W. Na rozdíl od předcházejících LED žárovek se nové modely vyrábějí v podobné velikosti, jakou mají jejich halogenové alternativy. A díky plášti z pravého skla je lze jen velmi těžko odlišit od halogenových žárovek, což z nich činí skutečně dokonalou náhradu. Návdavkem k tomu spotřebovávají pouze zlomek energie vyžadované podobnými halogenovými žárovkami. Tyto nové žárovky lze stmívat, a model pro profesionální použití vydrží až 40 000 hodin svícení a vyznačuje se indexem podání barev (CRI/Ra) nad hodnotou 90.