Nejvýznamnější novinky na veletrhu Light + Building 2018 od LEDVANCE

16.03.2018

Použití:  Veletrhy
Technologie:  LED svítidla,   LED světelné zdroje,  Chytré osvětlení,  Human Centric Lighting
Cílová skupina:  Obchod,  Maloobchod,  Architekt,  Elektrikář,  Designér osvětlení,  Řemeslník,  Wholesaler,  Majitel prodejny,  Logistics companies

Moderní osvětlení je pro společnost LEDVANCE více než jen funkčním designovým prvkem. Moderní osvětlení musí nabízet určitou přidanou hodnotu – pomocí vysoce efektivních produktů, konceptů inteligentního osvětlení a přesvědčivých řešení barvy a designu. Letmý pohled na nejvýznačnější produkty z letošního veletrhu Light + Building ukazuje, jak chce společnost LEDVANCE tohoto cíle dosáhnout.

LEDVANCE Direct/Indirect Panel jsou panelová LED svítidla, která přinášejí skutečnou přidanou hodnotu v kancelářských budovách. Kromě skvělé redukce oslnění (UGR <19) nabízí tato svítidla také ze 70 % přímý a z 30 % nepřímý rozptyl světla. Kromě toho je díky mikroprizmatické struktuře akrylového skla optimalizována difuze světla. A díky široké řadě příslušenství a dostupných přídavných prvků lze tato panelová svítidla uzpůsobit přesně na míru požadavkům prostředí konkrétní kanceláře.

Všestrannost je také charakteristickým prvkem svítidel Downlight Comfort. Tato svítidla bez oslnění (UGR <19) jsou navržena na základě přístupu ""univerzální model pro vše"". Přímo na zapuštěném svítidle je možné vybrat ze tří různých barev světla (3 000, 4 000, 5 700 K) tak, aby byly splněny požadavky konkrétní aplikace. Připojení pomocí nacvakávací svorky umožňuje rychlou instalaci svítidla bez nutnosti použití nástrojů. Díky krytí IP54 lze svítidla Downlight použít na vlhkých místech a také v kancelářích a obchodech.

Z přesného osvětlení, které nabízí nové svítidlo LEDVANCE Tracklight Spot, bude v budoucnu těžit zejména maloobchodní a prodejní prostředí. Toto bodové svítidlo je k dostání se třemi různými úrovněmi světelného toku, vyzařovacího úhlu a barvy pouzdra a zaujme díky své vysoké světelné účinnosti až 85 lm/W a skvělému podání barev (CRI >90). Obzvláště důležité: Toto svítidlo lze snadno nainstalovat na všech běžných třífázových kolejnicových systémech.

LEDVANCE také nabízí vskutku jedinečné řešení v oblasti kontinuálních světelných pásků díky inovativnímu systému TruSys. Celá svítidla lze pohodlně připevnit na stávající kolejnice. Svítidla s různými vyzařovacími úhly budou k dispozici pro jednoduchý nacvakávací systém, což je ideální pro množství různých průmyslových a obchodních aplikací. Dále bude na trh uvedena také verze DALI.

Segment svítidel pro vysoké stropy dostane nový přírůstek ve formě High Bay DALI. Tento model dodává neustále vysoký světelný tok po celou dobu životnosti, se světelnou účinností až 140 lm/W. V závislosti na příslušných požadavcích lze toto svítidlo rozšířit o nezávislý pohybový senzor a vyzařovací úhel lze upravit pomocí dalšího reflektoru.

Nové svítidlo Damp Proof Special od LEDVANCE nabízející velmi vysokou světelnou účinnost až 150 lm/W, dvě různé úrovně světelného toku a dlouhou životnost až 50 000 hodin (L80/B10) je ideální do prostředí náročného na hygienu, jako např. odvětví pohostinství, speciální výrobní závody nebo zemědělství. Toto svítidlo z akrylového skla má krytí IP69K/IK06.

Společnost LEDVANCE se bude na veletrhu Light + Building zaměřovat také na oblast nouzového osvětlení. Kromě podhledových svítidel pro osvětlení otevřených prostor a bezpečnostního osvětlení pro únikové cesty bude předveden také nový systém bezpečnostního značení.

Tyto nejvýznačnější modely budou uváděny na trh od července 2018 a nová panelová svítidla Panel pak zhruba od října.