Profesionální

IDEÁLNÍ SVĚTLO PRO PRŮMYSLOVÉ BUDOVY

NEJLEPŠÍ SVĚTLO PRO JAKÝKOLI SKLADOVACÍ PROSTOR, AŤ UŽ JE VYSOKÝ NEBO NÍZKÝ

Přehled přínosů projektu

 • STARÁ BUDOVA, NOVÉ VYUŽITÍ
  LEDVANCE podporuje energetickou renovaci staré průmyslové budovy s inovativním LED osvětlením zaměřeným na nové využití jako sklad a výrobní hala.
 • ÚČINNĚJŠÍ, LEVNĚJŠÍ
  Moderní LED svítidla LEDVANCE zaujmou vysokou účinností a nižšími náklady na energii.
 • SVĚTLO NA NEJVYŠŠÍ ÚROVNI
  Nové osvětlení od společnosti LEDVANCE poskytuje mnohem lepší úroveň osvětlení v jednotlivých prostorách staré průmyslové budovy.

Informace o projektu

 • Sittensen, Německo, 2021
 • Zákazník: Harald Meyer Installationen GmbH
 • Projekt: Energetická renovace staré průmyslové budovy
 • Aplikace: Průmyslová 
 • technologie: LED
 • Produkty: DAMP PROOF, HIGH BAY s reflektory, FLOODLIGHT PERFORMANCE

V rámci projektu energetické renovace vybavila společnost LEDVANCE prostory staré průmyslové budovy patřící společnosti Harald Meyer Installationen GmbH účinným a vysoce kvalitním LED osvětlením. 

VÝZVA

Pokud se změní využití budovy, změní se i požadavky na osvětlení prostor a je třeba je odpovídajícím způsobem přizpůsobit. Společnost Harald Meyer Installationen GmbH stála před touto výzvou poté, co se prostory staré průmyslové budovy v Sittensenu měly začít využívat jako sklad a výrobní hala. Kromě přizpůsobení osvětlení změněnému využití bylo třeba také zásadně zlepšit úroveň osvětlení v budově a výrazně optimalizovat energetickou účinnost.

ŘEŠENÍ

Společnost LEDVANCE pro zákazníka vyvinula a realizovala koncept osvětlení na bázi LED, který byl dokonale přizpůsoben požadavkům na osvětlení různých prostor ve staré budově. Ve skladu s vysokými skladovacími prostory byla použita svítidla HIGH BAY s reflektory a v hale s ručním skladováním a ve výrobní hale účinná svítidla DAMP PROOF. V zastřešeném nákladovém prostoru budovy byla instalována svítidla FLOODLIGHT PERFORMANCE a DAMP PROOF. Kromě toho byly vybaveny svítidly SURFACE CIRCULAR sprchy a svítidly DOWNLIGHT šatna.

PŘÍNOSY

Vybraná svítidla LED poskytují správné světlo na správném místě a výrazně zvyšují kvalitu osvětlení v různých oblastech. Kromě toho se snižuje náročnost údržby a provozní náklady. Svítidla HIGH BAY zajišťují homogenní osvětlení ve výškových skladovacích prostorách díky vysokému světelnému toku a speciální optice. Robustní svítidla DAMP PROOF jsou ideální pro použití ve vlhkém a prašném skladu. Svítidla FLOODLIGHT PERFORMANCE ASYM nyní díky asymetrickému rozložení světla rovnoměrně osvětlují nakládací rampu. Všechna instalovaná svítidla navíc splňují specifikace německého spolkového fondu pro efektivní budovy (BEG).

SHRNUTÍ

Společnost Harald Meyer Installationen GmbH pověřila společnost LEDVANCE, aby naplánovala a realizovala novou koncepci osvětlení staré průmyslové budovy v Sittensenu. Díky kombinaci svítidel HIGH BAY, DAMP PROOF, FLOODLIGHT PERFORMANCE ASYM a svítidel SURFACE CIRCULAR a DOWNLIGHT bylo vyvinuto řešení osvětlení přizpůsobené jednotlivým oblastem. Řešení, které zvyšuje kvalitu osvětlení a energetickou účinnost, snižuje provozní náklady a také umožňuje využití státních dotací.

Pro úspěšnou práci je třeba správné prostředí. Proto jsme rádi, že společnost LEDVANCE vyvinula komplexní řešení osvětlení LED pro naši skladovou budovu. Poradenství, implementace a servis byly jako vždy velmi dobré.

ZAJÍMÁ VÁS SOUVISEJÍCÍ OBSAH?

Sdílet stránku na sociálních médiích