Profesionální

LEPŠÍ SVĚTLO PRO LIDI A ZVÍŘATA

LEPŠÍ OSVĚTLENÍ NA KOZÍ FARMĚ

Přehled přínosů projektu

 • PŘECHOD NA PLNĚ LED OSVĚTLENÍ
  Osvětlení kozí farmy v Griesheimu v Alsasku bylo kompletně renovováno pomocí LED řešení.
 • SNADNÁ INSTALACE
  Majitele kozí farmy zaujalo jednoduché a snadno instalovatelné svítidlo DAMP PROOF SPECIAL.
 • AMONIOVZDORNÉ OSVĚTLENÍ NA KOZÍ FARMU
  Uvnitř hospodářské budovy byla stará zářivková vodotěsná svítidla kompletně nahrazena čpavku odolnými svítidly DAMP PROOF SPECIAL. Toto svítidlo je vhodným osvětlením pro zemědělský sektor (kromě chovu drůbeže) a potravinářský průmysl (v souladu s normami IFS a BRC).

 

Informace o projektu

 • Griesheim, Francie, 2022
 • Zákazník: Projekt
 • Kozí farma v Griesheimu:  Přechod z běžného osvětlení na LED osvětlení
 • Aplikace: Průmyslová
 • technologie: LED
 • produkty: DAMP PROOF SPECIAL
Zlepšení pracovních podmínek chovatelů a životních podmínek koz a zároveň úspora energie díky speciálnímu svítidlu odolnému proti vlhkosti.
VÝZVA

Pokud se změní využití budovy, změní se i požadavky na osvětlení prostor a je třeba je odpovídajícím způsobem přizpůsobit. Společnost Harald Meyer Installationen GmbH stála před touto výzvou poté, co se prostory staré průmyslové budovy v Sittensenu měly začít využívat jako sklad a výrobní hala. Kromě přizpůsobení osvětlení změněnému využití bylo třeba také zásadně zlepšit úroveň osvětlení v budově a výrazně optimalizovat energetickou účinnost.

ŘEŠENÍ

V halách a ve výrobně sýrů byly tradiční světelné zdroje nahrazeny svítidly DAMP PROOF SPECIAL 1500 50W IP66 a IP69K, která zajišťují rovnoměrné a příjemné světlo pro kozy. Tato kompletně utěsněná svítidla odolná vůči čpavku jsou také vodotěsná, a proto jsou vhodná do prostředí, kde se zpracovávají potraviny, jako je například výroba sýrů.

PŘÍNOSY

Svítidlo DAMP PROOF SPECIAL je díky své vysoké odolnosti vůči náročnému prostředí ideální pro tuto aplikaci, protože je odolné vůči čpavku, prachu a vodě. Stupeň krytí IP69K umožňuje použití vysokotlakého čističe. Tato svítidla DAMP PROOF SPECIAL IP69K rovněž splňují normy IFS (International Featured Standard Food) a BRC (British Retail Consortium). Vzhledem k tomu, že osvětlení ovlivňuje také laktaci a plodnost koz, doporučuje se minimální intenzita osvětlení 200 luxů. Výkon instalovaného svítidla DAMP PROOF SPECIAL rovněž zvyšuje pohodu koz: velmi nízká úroveň blikání <1 %, světelná účinnost 130 lm/W, světelný tok dosahující až 6 500 lm. Samotná instalace byla velmi jednoduchá, rychlá a obešla se bez speciálního nářadí. Technologie LED navíc umožnila zákazníkovi ušetřit až 55 % energie.

SHRNUTÍ

Tato farma je nyní vybavena osvětlením dokonale přizpůsobeným zemědělskému prostředí. Majitel je spokojený a může nyní pracovat v příjemných podmínkách. Z dobrého osvětlení mají prospěch i kozy, což má pozitivní vliv na jejich zdraví, pohodu a produkci mléka.

Oproti starým svítidlům s klasickými zářivkami, která nebyla dostatečně účinná, se osvětlení výrazně zlepšilo. Nyní se tu pracuje mnohem příjemněji!

PŘEHLED VŠECH PROJEKTŮ OSVĚTLENÍ

Inspirujte se projekty osvětlení

ZAJÍMÁ VÁS SOUVISEJÍCÍ OBSAH?

Sdílet stránku na sociálních médiích