Profesionální
Tente Rollen Wermelskirchen

LED TRUBICE JAKO ENERGETICKY ÚČINNÁ NÁHRADA T8 V TENTE ROLLEN GMBH

ÚSPORA ENERGIE AŽ 50%

 

Výhody projektu

Společnost TENTE je největší evropský výrobce nábytkových koleček a kol pro košíky, nemocniční postele, nábytek a průmyslové aplikace. Své pobočky má po celém světě. Inovativní LED technologie OSRAM je zárukou, že ve výrobním závodě německé pobočky TENTE-ROLLEN GmbH ve Wermelskirchenu vše běží hladce i po stránce osvětlení. Namísto dřívějších zářivkových světelných zdrojů T8 tu dnes 1 200 LED trubic SubstiTUBE přináší roční úsporu energie ve výši téměř 50 %.

 

Informace o projektu

  • Wermelskirchen, Německo, Evropa, 2014
  • Oblast použití: Průmysl
  • Dílčí aplikace: Továrny
  • Technologie: LED, LED trubice

CÍLE PROJEKTU: ENERGETICKÁ ÚČINNOST, RENOMOVANÝ VÝROBCE A TECHNOLOGIE PRO FINANCOVÁNÍ

 

Nové řešení mělo splňovat následující kritéria: vysoká energetická účinnost, renomovaný výrobce a technologie, která by umožňovala financování z grantů. Pro společnost TENT byla kromě vysokých úspor energie velmi důležitá také dlouhá životnost. Vedení společnosti očekávalo delší cykly údržby osvětlení, jež by daly elektrikářům možnost věnovat se velice důležité údržbě vlastního strojového výrobního parku firmy.

NAPROSTÝ ÚSPĚCH: ÚČINNÉ ŘEŠENÍ OSVĚTLENÍ POMOCÍ LED TRUBIC OSRAM

 

Společnost TENTE se rozhodla pro poslední generaci LED trubic SubstiTUBE Advanced od OSRAM. Moderní LED technologie nabízí největší potenciál co do účinnosti, dlouhé životnosti, hospodárnosti a kvality světla, přičemž společnost OSRAM svými inovativními LED řešeními neustále razí cestu novým standardům. Mezi další faktory patřil výjimečný poměr cena/výkon, jedinečná záruka OSRAM a velice osobní a přátelský přístup i služby.

6 500 KELVINŮ NAMÍSTO 4 000 KELVINŮ PRO VĚTŠÍ POHODU NA PRACOVIŠTI

 

Většina zářivkových trubic použitých ve výrobních oblastech firmy TENTE měla především barvu světla 840, pouze některé z nich 865. Bylo nicméně zjištěno, že zaměstnanci se cítili lépe a příjemněji v osvětlení s vyšší teplotou barvy, tedy 6 500 kelvinů namísto 4 000. Kromě toho obecně měli pocit, že takové světlo bylo i jasnější. Právě to je důvod, proč společnost u všech dvanácti stovek nových LED trubic OSRAM zvolila barvu světla 865.

Tente Rollen Wermelskirchen

SUBSTITUBE ADVANCED JAKO VÝJIMEČNÁ ALTERNATIVA

 

Trubice SubstiTUBE Advanced jsou dokonalou alternativou konvenčním zářivkovým světelným zdrojům T8 ve svítidlech CCG. Jsou totiž jasné, bytelné a odolné, poskytují velmi stejnoměrné osvětlení a umožňují jednoduchou, rychlou a bezpečnou výměnu světelného zdroje bez nutnosti zásahu do elektroinstalace. Modernizace osvětlení se vždy prováděla v celých částech výrobních oblastí, především pak za normálního provozu, aby se minimalizovaly prostore a omezení výroby.

DOBA NÁVRATNOSTI INVESTICE DVA ROKY, ÚSPORY ENERGIE VE VÝŠI ZHRUBA 55 000 EUR ZA ROK

 

Bylo garantováno požadované financování přechodu na LED technologie. Modernizace již byla provedena pro provoz druhé a třetí směny. První směna bude teprve dokončena. Samotné osvětlení doposud činí zhruba 20 % celkové spotřeby elektrické energie společnosti TENTE, ale již první měsíce s LED technologií přinesly výrazné úspory. Doba amortizace činí zhruba 1,6 roku, úspora energie pak přibližně 55 000 EUR ročně.

ZAMĚSTNANCI LED SVĚTLO VNÍMAJÍ JAKO PŘÍJEMNÉ

 

Vysoce kvalitní LED technologie, jako jsou ty od společnosti OSRAM, již dohnaly a dokonce i předehnaly konvenční osvětlovací technologie. To je zřejmé nejen z jejich energetické účinnosti, ale také kvality světla, jež poskytují. Průzkum mezi zaměstnanci ukázal, že mnozí z nich ani netušili, že nové světelné zdroje jsou LED trubice. Žádný rozdíl nepozorovali.

PŘEHLED VŠECH PROJEKTŮ OSVĚTLENÍ

Inspirujte se projekty osvětlení

MÁTE ZÁJEM O SOUVISEJÍCÍ OBSAH?

Sdílet stránku na sociálních médiích