Profesionální

SMĚRNICE EU

V posledních letech EU prosazuje přechod na udržitelnější a energeticky účinnější řešení. V oboru výroby svítidel probíhá pozoruhodný posun směrem k propojeným, personalizovaným a stále účinnějším a cirkulárním výrobkům.

Prováděním nařízení podporujeme účinné metody v oblasti osvětlení tak, aby to prospívalo životnímu prostředí, pohodlí lidí a zdraví a bezpečnosti spotřebitelů.

Ve společnosti LEDVANCE jsme zavedli širokou škálu účinných alternativ a pracujeme na vývoji inovativních osvětlovacích technologií, abychom zlepšili životnost výrobků.

VSTŘÍC BUDOUCNOSTI SE SPOLEČNOSTÍ LEDVANCE

SMĚRNICE EU O SLR/ELR A ROHS

EU postupně přechází k účinnějšímu osvětlení, které je šetrnější z hlediska vlivu na životní prostředí. Cílem je posílit oběhové hospodářství a poskytnout spotřebitelům jasné, transparentní a standardizované informace. 

Nařízení SLR a ELR (Single Lighting Regulation/Energy Labeling Regulation) definují udržitelnost osvětlovacích výrobků a označování jejich energetické účinnosti. Tato nařízení jsou v platnosti od prosince 2019 a jsou zaváděna postupně.

Směrnice EU RoHS 2011/65/EU upravuje používání rtuti a dalších nebezpečných látek. Tato směrnice byla nedávno revidována, což má dopad na uvádění na trh v Evropském hospodářském prostoru zářivek a kompaktních zářivek se zásuvnými paticemi.

Společnost LEDVANCE bude vaším silným partnerem, který vás podpoří při zavádění a dodržování všech předpisů EU. Díky tomu budete moci vždy splnit požadavky svých zákazníků v rámci zákona. Zde jsou přehledně uvedeny nejdůležitější změny – a jak vám může společnost LEDVANCE pomoci.

Sdílet stránku na sociálních médiích