Profesionální

ZMĚNY SMĚRNICE EU ROHS 2011/65/EU

ROHS V KOSTCE: VŠECHNY ZMĚNY, VŠECHNY ALTERNATIVY

Směrnice Evropské unie RoHS upravuje mimo jiné používání rtuti ve výrobcích pro osvětlení. Na jaře 2022 Evropská komise revidovala výjimky definované v příloze III směrnice. Společnost LEDVANCE vás seznámí s tím, co potřebujete vědět pro své podnikání v oblasti osvětlení, a nabídne vám široké portfolio světelných zdrojů a svítidel, které jsou vhodné do budoucna.

ROHS – PŘEHLED ZMĚN

Směrnice RoHS zakazuje používání rtuti ve světelných výrobcích. Směrnice však obsahuje výjimky pro zářivky T5 a T8, kompaktní zářivky se zásuvnými paticemi (CFLni), HPD zářivky a zářivky pro speciální účely (např. UV-C zářivky). Tyto výjimky definované v příloze III nařízení EU byly změněny. Z toho vyplývají následující důsledky:

  • Zákaz všech zářivek T5 a T8 od 25. srpna 2023
  • zákaz všech zářivek CFLni od 25. února 2023
  • Prodloužení výjimky pro HPD zářivky o 3 až 5 let
  • Prodloužení výjimky pro zářivky pro speciální účely o 3 až 5 let

TIP: ZAMYSLETE SE NAD PLÁNOVÁNÍM POPTÁVEK A ZÁSOB

V souladu s novelizovanou směrnicí RoHS nesmí být kompaktní zářivky a zářivky uváděny na trh v Evropské unii od 25. února 2023, resp. od 25. srpna 2023. Stále však bude možné prodávat a používat uskladněné stávající zásoby. Počítejte s tím při plánování a včas si objednejte větší množství.

ROZSÁHLÉ PORTFOLIO ALTERNATIVNÍCH PRODUKTŮ VHODNÝCH PRO BUDOUCNOST

Společnost LEDVANCE neustále vyvíjí inovativní technologie osvětlení a již nyní nabízí širokou škálu účinných alternativ. Výrobky LED od společnosti LEDVANCE výrazně překračují současné minimální požadavky. Naše aktuální portfolio umožňuje co nejjednodušší přechod na jinou technologii: Stačí v seznamu najít osvětlovací výrobek, na který se vztahuje zákaz EU, a zadat vyhovující alternativní výrobek z dostupných LED světelných zdrojů nebo LED svítidel. Ať už se rozhodnete jakkoli, možná budete muset podniknout další kroky, například provést testy kompatibility pro LED žárovky a plánování specifických aplikací pro LED svítidla.

VÁŠ SPOLEHLIVÝ PARTNER PRO DNEŠEK I DO BUDOUCNA

Společnost LEDVANCE je lídrem na trhu a nabízí vám širokou škálu řešení zaměřených na budoucnost ve vynikající značkové kvalitě. Do našeho rozsáhlého portfolia patří kromě světelných zdrojů a svítidel také systémy pro osvětlení zaměřené na potřeby uživatelů a pro správu osvětlení, jakož i elektronické komponenty a chytré produkty pro domácnost. Díky tomuto portfoliu, profesionálnímu servisu a vynikajícímu poměru ceny a výkonu jsme spolehlivým partnerem pro komplexní osvětlovací projekty.

Sdílet stránku na sociálních médiích