Profesionální

ENERGETICKY RENOVOVANÁ KANCELÁŘSKÁ BUDOVA

ENERGETICKY RENOVOVANÁ KANCELÁŘSKÁ BUDOVA DÍKY ÚČINNÉMU OSVĚTLENÍ

Přehled výhod projektu

 •  OSVĚTLENÍ SE SYSTÉMEM ŘÍZENÍ OSVĚTLENÍ
  Výměna zastaralého elektrického vybavení staré kancelářské budovy by byla možná jen s velkými náklady. Proto díky bezdrátovému systému řízení osvětlení VIVARES ZIGBEE vznikl technický základ pro moderní, účinné a interaktivní řešení osvětlení v této staré budově – včetně rychlé instalace, snadného uvedení do provozu a pohodlného ovládání.
 • DYNAMICKÉ OSVĚTLENÍ
  Díky dynamickému nastavení osvětlení poskytuje systém BIOLUX HCL ideální osvětlení v zasedacích místnostech a jednotlivých kancelářích s menším množstvím denního světla.
 • RENOVACE DOTOVANÁ STÁTEM
  Díky komplexní energetické renovaci byla modernizace osvětlení navržena tak, aby splňovala požadavky na státní dotace v rámci programu KfW 276 a spolkové dotace na efektivní budovy (BEG).

Informace o projektu

 • Sittensen, Německo, 2021
 • Zákazník: Harald Meyer Installationen GmbH
 • Projekt: Energetická renovace kancelářské budovy
 • Aplikace: kanceláře
 • Technologie: LED
 • Produkty: svítidla VIVARES ZIGBEE, BIOLUX HCL, DOWNLIGHT

Díky energeticky účinné renovaci pomocí systémů VIVARES Zigbee a BIOLUX HCL optimalizuje společnost Harald Meyer Installationen GmbH pracovní podmínky pro své zaměstnance, šetří náklady na energie a využívá státní dotace.

VÝZVA

Společnost Harald Meyer Installationen GmbH chtěla vyměnit veškeré osvětlení ve své kancelářské budově v Sittensenu za efektivní a inteligentní řešení osvětlení. Při plánování a realizaci nové koncepce osvětlení bylo třeba zohlednit stavební a elektrické podmínky staré budovy. Bylo také nutné splnit kritéria pro získání finančních prostředků v rámci programu KfW 276 a německého spolkového financování efektivních budov (BEG).

ŘEŠENÍ

Zákazník zadal společnosti LEDVANCE rekonstrukci osvětlení v celé kancelářské budově. Pro splnění požadavků dotačních programů se koncepce osvětlení společnosti LEDVANCE opírala o systémy řízení osvětlení řízené senzory, které zvyšují kvalitu osvětlení, snižují náklady na energii a flexibilně se přizpůsobují potřebám na pracovištích. V otevřené kanceláři byl instalován bezdrátový systém řízení osvětlení VIVARES ZIGBEE se svítidly PANEL. Zasedací místnosti a jednotlivé kanceláře s malým množstvím denního světla byly vybaveny systémem BIOLUX HCL. V recepci, na chodbách a toaletách byla nainstalována svítidla DOWNLIGHT s pohybovými senzory.

PŘÍNOSY

Díky energetické renovaci získal zákazník koncept osvětlení, který kombinuje optimalizovanou kvalitu osvětlení s interaktivními řešeními osvětlení a výrazně nižšími náklady na energii. Bez ohledu na zastaralé elektrické vybavení této staré kancelářské budovy tak systém VIVARES ZIGBEE umožňuje moderní, efektivní a senzorem řízené osvětlení. I v zasedacích místnostech a jednotlivých kancelářích s malým množstvím denního světla vytváří systém BIOLUX HCL díky dynamickému nastavení světla a volitelných světelných režimům vždy optimální pracovní osvětlení. Na chodbách a toaletách zajišťují energeticky úsporné osvětlení senzory pro řízení osvětlení. Nová koncepce osvětlení také splňuje všechny požadavky pro získání státních dotací.

SHRNUTÍ

Společnost Harald Meyer Installationen GmbH zrekonstruovala svou starou kancelářskou budovu v Sittensenu a vybavila ji účinným a inteligentním řešením osvětlení. Tato rekonstrukce umožnila společnosti využít státní dotační programy KFW 276 a BEG. Společnost LEDVANCE zavedla koncept osvětlení, který splňuje požadavky směrnic pro pracoviště, optimalizuje kvalitu světla, snižuje náklady na energii a podporuje dobré pracovní podmínky a výkonnost zaměstnanců.

Vzhledem k naší předchozí dobré spolupráci jsme se rádi znovu rozhodli pro společnost LEDVANCE. A je to tak správně, protože účinný a inteligentní koncept osvětlení rozhodujícím způsobem přispěl k úspěšné energetické renovaci naší kancelářské budovy.

PŘEHLED VŠECH PROJEKTŮ OSVĚTLENÍ

Inspirujte se projekty osvětlení

ZAJÍMÁ VÁS SOUVISEJÍCÍ OBSAH?

Sdílet stránku na sociálních médiích