Spotřebitel

ROZJASNĚTE JEJICH ŽIVOTY

TIPY NA OSVĚTLENÍ DĚTSKÝCH POKOJŮ

Od jasného stropního světelného zdroje po tlumená noční svítidla a projekci mihotavých hvězdiček na stropě ve tmě – osvětlení dětských pokojíků je v současnosti velmi rozmanité a nápadité. Protože vaše děti využívají pokojík pro mnoho různých činností, osvětlení v něm musí být navrženo flexibilně. Díky návrhu chytrého LED osvětlení se oči vašich dětí rozzáří – a vaše oči také. Protože díky účinným žárovkám šetříte z dlouhodobého hlediska energii a tím i domácí rozpočet.

DŮLEŽITÉ PRVKY

OSVĚTLENÍ DĚTSKÝCH POKOJŮ

Váš návrh osvětlení by měl určitě zohledňovat následující prvky:

  • Základní osvětlení pomocí stropních a nástěnných svítidel přináší do dětského pokoje dostatek světla, i když je venku tma nebo zataženo. Vaše dítě tak má po probuzení dostatek světla na hraní a zkoumání během dne až do večera.
  • Pro malování nebo soustředěnou práci u stolu, až budou starší, je zapotřebí další zdroj světla.
  • Na nočním stolku může stolní svítidlo poskytovat světlo pro čtení před spaním.
  • Noční svítidla vhodná pro děti pomáhají dětem překonat strach ze tmy, zejména ve velmi mladém věku.

VZHŮRU ZA JASNĚ OSVĚTLENÝM DOBRODRUŽSTVÍM

PŘEHLED PRODUKTŮ OSVĚTLENÍ PRO DĚTSKÉ POKOJE

Stropní svítidlo do dětského pokojíku může být hodně barevné a nápadité. K tomu přidejte několik bodových svítidel, zaměřených na nejdůležitější prvky v pokoji – například pracovní stůl, malířský stojan nebo hrací plocha se stanem nebo domečkem pro panenky. Případně v dětském pokojíku použijte barevné závěsné svítidlo: batolata mají obzvláště ráda hravé designy, např. zvířata, hvězdy nebo tečky na stínidle. Stropní svítidlo by pokud možno mělo osvětlovat celou místnost rovnoměrně a bez mihotání.

V dětském pokoji můžete použít také nástěnné svítidlo, které osvětlí konkrétní plochu. A opět popusťte uzdu své fantazii – nebo fantazii vašeho dítěte. K dispozici jsou například nástěnná svítidla ve tvaru obláčku s malinkými LED světelnými zdroji napodobujícími hvězdnou oblohu. Nebo motýlci, jejichž křídla se rozsvítí díky jednotlivým ukrytým LED světelným zdrojům. Nástěnná svítidla jsou ideální pro prostor na hraní nebo v případě starších dětí pro místa určená k lenošení, kde mohou trávit čas s kamarády.

Dalším důležitým prvkem osvětlení dětského pokoje je stolní svítidlo, které osvětluje pracovní plochu. Pokud je stůl součástí policové stěny nebo je začleněný do patrové postele, přichází v úvahu svítidlo s klipem, které šetří místo.

Dětský pokoj

JASNÉ A VÝSTIŽNÉ

ODPOVĚDI NA VAŠE DOTAZY

1. Jaká je prospěšná teplota chromatičnosti pro dětský pokoj?

Pro dětský pokoj je zcela přiměřené teplé bílé světlo v rozmezí od 2 700 do 3 300 K.

2. Jaký typ světelných zdrojů je vhodný pro dětský pokoj?

Pro osvětlení dětských pokojů se doporučuje LED technologie, protože moderní LED světelné zdroje se nezahřívají tak jako starší žárovky a jiná svítidla. Pokud se dítě náhodou (nebo úmyslně) světelného zdroje dotkne, nepopálí se. LED technologie je navíc šetrnější k životnímu prostředí a ve srovnání s jinými typy světelných zdrojů také účinnější.

3. Co dalšího je třeba vzít v úvahu pro osvětlení dětského pokoje?

V dětském pokoji je nejdůležitější bezpečnost. Pokud v něm používáte závěsná svítidla, je třeba pravidelně kontrolovat kabely. Protože halogenové světelné zdroje jsou velmi jasné a mohou vás snadno oslnit, nedoporučují se jako osvětlení do dětských pokojů. Kromě toho produkují značné množství tepla, měly by být proto vždy umístěny v doporučené vzdálenosti od hořlavých materiálů. V neposlední řadě je třeba pamatovat na zabezpečení všech nástěnných zásuvek.

VZRUŠUJÍCÍ DNY, POKLIDNÉ NOCI:

NOČNÍ LED SVÍTIDLA PRO USÍNÁNÍ

Bojí se vaše dítě strašidla pod postelí nebo není rádo samo ve tmě? Tyto tipy vám pomohou zajistit, aby se vaše dítě cítilo v posteli klidně a bezpečně:

  • Noční lampička v dětském provedení motivuje vaše děti večer ke čtení, dokud je nepřemůže spánek.
  • Stolní LED svítidlo s projekcí hvězdiček vyzařuje teplé světlo ve tmě a díky LED světelným zdrojům promítá na stěnu nebo strop hvězdičky. Pokud má svítidlo časovač, po nějaké době se samo vypne.
  • Jestliže chcete nechat svítidlo svítit celou noc, je ideální zvolit svítidlo do zásuvky, které osvětluje podlahu. Vaše dítě tak uvidí, že se nikde žádná strašidla neskrývají.

Důležité: noční svítidlo by nemělo bránit vašim maličkým v usínání – zvolte tedy tmavé barvy, např. teplou červenou nebo harmonickou zelenou. Nezapomeňte zajistit bezpečnost zásuvek v blízkosti nočního stolku.

Díky návrhu LED osvětlení vhodného pro děti si můžete být jisti, že se vaše dítě bude cítit vždy klidně a bezpečně. Aby oči vašich dětí zářily víc než LED osvětlení.

Sdílet stránku na sociálních sítích