Spotřebitel
Country
home office LED

LED OSVĚTLENÍ PRO VYŠŠÍ SOUSTŘEDĚNOST A POHODLÍ

RADY A NÁPADY PRO VAŠI PRACOVNU NEBO DOMÁCÍ KANCELÁŘ

Pro úspěšnou práci z domu potřebujete víc než jen stůl a notebook. S dobře promyšleným návrhem LED osvětlení můžete svůj domov proměnit v útulné místo. Můžete tak dokonce zvýšit svou soustředěnost, protože při správném osvětlení jste pozornější a výkonnější. A chytrá LED technologii vám umožní také snížit účty za elektřinu. Na co ještě čekáte? Zvyšte svou soustředěnost při práci z domu díky vlastnímu návrhu osvětlení, který si vypracujete ještě dnes.

SPRÁVNÁ ÚROVEŇ OSVĚTLENÍ

PRO VAŠE DOMÁCÍ PRACOVIŠTĚ

Správná úroveň osvětlení

Ani příliš jasné, ani příliš mdlé – jaká úroveň osvětlení se hodí pro kancelářské osvětlení v pracovně? Evropská norma DIN EN 12464-1 poskytuje praktické rady pro osvětlení vnitřních prostor. Nejdůležitější parametry osvětlení:

 • Pracovní plocha: 500 lx
 • Přímé okolí: 300 lx
 • Pozadí: 100 lx
 • Uličky/chodby: 100 lux


Poslední dva uvedené parametry se vztahují hlavně na kancelářské osvětlení ve velkých prostorech a závodech. První dva body jsou zase důležité pro domácí osvětlení. Abyste dosáhli kancelářského osvětlení s intenzitou 300 lx, měl by mít LED světelný zdroj světelný tok alespoň 600 lm. Se světelným tokem 1 000 lm můžete na svém pracovišti dosáhnout intenzity osvětlení 500 lx. Pro porovnání – za jasného slunečného dne dosahuje intenzita osvětlení venku až 100 000 lx.

OPTIMÁLNÍ STOLNÍ SVÍTIDLO, KTERÉ VÁM POMÁHÁ

SOUSTŘEDIT SE NA PRÁCI

Abyste zajistili co nejvyšší účinnost svítidla na svém stole, měli byste být při jeho výběru opravdu důslední. Ideální je stolní kloubové svítidlo umožňující libovolnou změnu polohy (např. řešíte-li problém s tiskárnou na odkládacím stolku nebo když pravidelně nahlížíte do knihy vedle notebooku). Pokud nemáte na pracovním stole dost místa na dobré stolní svítidlo, můžete si vybrat svítidlo s klipem, které lze připevnit na poličku nad stolem.

Stolní svítidlo

JASNÉ A VÝSTIŽNÉ

ODPOVĚDI NA VAŠE DOTAZY

1. Jaká teplota chromatičnosti se nejvíc hodí do mé pracovny?

Teplota chromatičnosti se měří v kelvinech (K):

 • Teplé bílé světlo: 2 700 K
 • Neutrální bílé světlo: 3 300 až 6 500 K
 • Denní bílé světlo: více než 6 500 K
   

Osvětlení pracovny nebo domácí kanceláře by mělo mít alespoň 4 000 K. Jasné světlo s vysokým obsahem modré barvy vás udržuje ostražité a aktivní a pomáhá vám soustředit se.

 

2. Jaký typ světelných zdrojů je vhodný do pracovny?

Moderní LED světelné zdroje mají nízkou spotřebu energie a dlouhou životnost. Okamžité rovnoměrné světlo bez míhání má příznivý vliv na vaše oči. Díky doplňkové funkci „warm-dim“ můžete snadno podle potřeby nastavovat teplotu chromatičnosti a uzpůsobit tak osvětlení venkovním podmínkám.

BUĎTE KREATIVNÍ!

JAK NAVRHNOUT OSVĚTLENÍ DOMÁCÍ KANCELÁŘE

How to design a lighting plan for your home office

Když si zřizujete kancelář doma, měli byste nejprve zvážit optimální osvětlení pracovního prostoru s důrazem na správnou kombinaci denního světla a přímého a nepřímého osvětlení:

 • V ideálním případě by měl být váš stůl umístěn bokem k oknu. Na pracovní plochu tak bude dopadat dostatek denního světlo, které vás přitom neoslní. Zároveň se tak můžete vždy dívat do dálky a dát odpočinout očím i mysli.
 • Jasné základní osvětlení je nezbytné k tomu, abyste byli motivováni, i když je zima nebo zataženo. Ideální je moderní LED osvětlení, které vám díky několika bodovým svítidlům rozmístěným po celém stropě zajistí rovnoměrné osvětlení místnosti. Dle potřeby pak můžete rozsvítit všechna nebo jen některá bodová svítidla. Za jasných a slunečných dnů nemusíte stropní LED osvětlení zapínat vůbec. Závěsná svítidla poskytují osvětlení se základní úrovní jasu.
 • V pracovnách se při normálním denním světle doporučuje základní bodové osvětlení. Dále můžete v místnosti vytvářet individuální ostrůvky světla: Stylově nasvícený obraz na stěně, LED stojací lampa („uplighter“) v rohu a LED stolní svítidlo na polici jsou jen některé z kreativních nápadů na harmonické osvětlení pracovny.

S rovnoměrným osvětlením můžete vytvářet příjemné místo pro práci. Navrhněte si své osobní LED osvětlení domácí kanceláře již nyní.

vhodné produkty  pro osvětlení vaší domácí kanceláře

Sdílet stránku na sociálních sítích