Spotřebitel
Country

TIPY PRO DŮMYSLNÉ LED OSVĚTLENÍ VSTUPNÍCH HAL

KREATIVITA NA UVÍTANOU

Osvětlení vstupních prostor je opravdovou výzvou. Často se jedná o poměrně úzké místnosti bez přirozeného denního světla. Se správnými svítidly však vstupní hala vypadá nejen jasně a přívětivě, ale zdá se také větší. Účinné osvětlení chodeb je také důležité z hlediska bezpečnosti. Chcete-li mít ve své hale to správné světlo, měli byste pokud možno použít rozmanité LED světelné zdroje. Díky úsporným žárovkám brzy uvítáte další milé překvapení – účet za elektřinu.

IDEÁLNÍ PRVKY

OSVĚTLENÍ VSTUPNÍ HALY

Osvětlení vstupní haly

Osvětlení chodby by mělo pokud možno zohledňovat následující prvky:

 • Pro správné osvětlení haly je důležité dobře promyšlené všeobecné osvětlení. Malá zapuštěná nebo bodová svítidla ve stropě jsou ideální pro dlouhé chodby: je třeba je rozmístit tak, aby byla chodba osvětlena rovnoměrně. V případě čtvercového vstupního prostoru je optimální jedno stropní svítidlo. V závislosti na vašem osobním stylu se může jednat o elegantní moderní bodová svítidla nebo impozantní křišťálový lustr.
 • Nástěnné svítidlo zajišťuje více světla u věšáku.
 • Hala nemusí být vždy zcela osvětlena. Pokud chcete hostům usnadnit orientaci v domě nebo jen naznačit, že je někdo doma, můžete se rozhodnout pro cílené akcentové osvětlení, např. LED světelné pásky vedené podél podlahových lišt nebo samostatná podhledová svítidla.
 • Funkční svítidla se senzory pohybu jsou opravdovými energeticky úspornými zázraky. Když někdo vstoupí do haly, osvětlení se automaticky zapne. Po několika minutách se zase samo vypne.
 • Svítidla na baterie jsou ideální pro chodby bez zásuvek nebo s malým počtem zásuvek. Lze je použít také jako dekorativní prvek ve skříňce.

 

RYCHLÝ KONTROLNÍ SEZNAM

JAKÝ NÁVRH OSVĚTLENÍ PRO JAKÝ TVAR VSTUPNÍ HALY?

Najděte optimální osvětlení pro každou vstupní halu: ve starších budovách s vysokými stropy vypadá v hale skvěle například závěsné svítidlo, zatímco v hale s nízkým stropem může působit poněkud stísňujícím dojmem. Tento kontrolní seznam vám pomůže s výběrem:

Tvar vstupní haly \
Osvětlení
Dlouhá a úzká Čtvercová Vysoké stropy Bez denního světla
Stropní bodová svítidla
Nástěnná svítidla
LED světelné pásky
Stolní svítidla na stolcích
Závěsná svítidla

BEZPEČNÝ PŘÍCHOD DOMŮ

DÍKY CHYTRÉMU OSVĚTLENÍ VSTUPNÍCH HAL

LED svítidla se senzory pohybu zajišťují vaši bezpečnost, když odcházíte z domu nebo se do něj vracíte za tmy. Často se však zapomíná na schody. Ty musí být také správně osvětleny z důvodu snížení rizika zakopnutí. A jak už sám název napovídá, SMART řešení bezpečnosti je skutečně chytré: ovládejte své SMART+ osvětlení vstupní haly prostřednictvím aplikace nebo chytrého telefonu. Pokud při cestě domů uvíznete v zácpě nebo se na poslední chvilku rozhodnete, že si po práci vyrazíte s přáteli, můžete aktivovat LED osvětlení ve své hale a dalších místnostech pomocí aplikace – a budit tak dojem, že je někdo doma.

Osvětlení vstupních hal se SMART+

JASNÉ A VÝSTIŽNÉ

ODPOVĚDI NA VAŠE DOTAZY

1. Jaká intenzita světla a teplota chromatičnosti jsou nejlepší pro osvětlení vstupní haly?

Optimálně byste měli využívat dvě různé barvy světla: normální bílá (od 3 300 K) přináší úroveň jasu, kterou potřebujete, abyste mohli začít fungovat i za tmavého zimního rána, a je vhodná pro stropní osvětlení. Intenzita osvětlení by měla být alespoň 100 lumenů. V případě točitého schodiště je lépe mít 150 lumenů, abyste dobře viděli, kam šlapete.

2. Jaký typ světelných zdrojů používat ve vstupních halách?

LED technologie hraje prim. LED světelné zdroje se vyznačují mimořádně dlouhou životností a zároveň jsou velmi energeticky účinné. Zapuštěné světelné zdroje a jiné žárovky nemusíte měnit několik let.

POJĎTE DÁL

TIPY PRO PŘÍVĚTIVÉ LED OSVĚTLENÍ VSTUPNÍCH HAL

Světelné pásky SMART+

LED světelné zdroje umožňují kreativní způsoby osvětlení vašich oblíbených prvků v hale. Zde nabízíme některé nápady pro obzvláště stylové osvětlení vstupní haly:

 • LED stolní svítidlo na odkládacím stolku nebo polici
 • Podhledová svítidla na stěně
 • Bodová svítidla na schodišti
 • LED světelné pásky s měnícími se barvami nad zrcadlem (ovládané pomocí aplikace nebo dálkovým ovládáním) nebo podél stěny
 • Nepřímé osvětlení s bodovými svítidly pro obrazy nebo interiérové rostliny
 • Díky zrcadlům a osvětlení se malé a úzké chodby zdají větší

 

Vpusťte světlo dovnitř: vyberte si pro svou halu ty správné a energeticky úsporné LED světelné zdroje a vytvořte si svůj vlastní návrh osvětlení chodby.

Sdílet stránku na sociálních sítích