Spotřebitel
Country

KOUPEJTE SE VE SVĚTLE: LED OSVĚTLENÍ VAŠÍ KOUPELNY

RADY A NÁPADY

První, po čem ráno toužíte, je připravit se na den před vámi. Po náročném dnu v práci si zase chcete odpočinout v příjemné koupelně a prostě vypnout. Jindy se zase neobejdete bez jasného světla, například když se potřebujete upravit předtím, než vyrazíte ven. To vyžaduje chytrý návrh osvětlení, který se vždy přizpůsobí vašim potřebám. Pro koupelny bez oken to platí dvojnásob. S chytrým LED osvětlením můžete svou koupelnu osvětlit flexibilně a zaručit ideální podmínky osvětlení. Osvětlení může změnou barev ovlivňovat také vaši náladu. Rozsvítit světla, vypnout po celém dnu – a co víc, zatímco jste naloženi ve vaně, šetříte náklady na energii díky úsporné LED technologii.

KOUPELNOVÉ OSVĚTLENÍ – CO DĚLÁ CO?

KONTROLNÍ SEZNAM

Osvětlení zrcadel

Při tvorbě návrhu koupelny nezapomeňte zohlednit různé požadavky na koupelnové osvětlení:

  • Základní osvětlení se stropními svítidly, zapuštěná bodová svítidla nebo nástěnná svítidla, která zaplaví koupelnu jasným světlem vždy, když je zapotřebí.
  • Relaxační osvětlení: nepřímé osvětlení vytvářející útulnou a pohodovou atmosféru, jako jsou zapuštěná LED bodová svítidla ve vaně nebo svítidla do obkladů.
  • Líčení a účes: osvětlení zrcadel v kombinaci se stropními svítidly nebo i bodové svítidlo nad zrcadlem.
  • Osvětlování koupelny bez okna: stropní svítidlo LED Daylight Panel poskytuje příjemné umělé osvětlení, které slouží jako náhrada denního světla v koupelnách bez okna.

BODOVÉ LED OSVĚTLENÍ

PRO OPTIMÁLNÍ NÁVRH OSVĚTLENÍ KOUPELNY

Ideální základní osvětlení nabízí individuálně nastavitelná bodová svítidla do koupelny. Pokud k probuzení za tmavého zimního rána potřebujete jasné světlo, zapněte všechna bodová svítidla najednou. K relaxační koupeli s tlumeným světlem nepotřebujete více než jedno nebo dvě bodová svítidla jako nepřímé osvětlení. Lze tak osvětlovat sprchu, umývadlo a toaletu samostatně. Nejlepší volbou jsou stmívatelná bodová svítidla, pomocí nichž můžete nastavit své osvětlení na 8 000 lm ráno a na 4 000 lm pro relaxaci za soumraku. Zapuštěná LED bodová stropní svítidla s možností natočení a náklonu jsou optimální pro dekorativní osvětlení různých prvků, např. výklenků nebo obrazů. V koupelně bez okna kompenzují stropní svítidla LED Daylight Panel chybějící denní světlo.

Bodová svítidla v koupelně

JASNÉ A VÝSTIŽNÉ

ODPOVĚDI NA VAŠE DOTAZY

1. Jaká teplota chromatičnosti je nejlepší pro koupelnové osvětlení?

Your bathroom lighting must provide both bright light for styling and grooming and warm spa lighting. 3,500-4,000 Kelvin (neutral white) is ideal for bright light. Warm white to golden light between 2,700 and 3,300 Kelvin promotes relaxation.

2. Lze osvětlit koupelnu bez přívodu elektřiny?

Obvykle je zapotřebí nějaký přívod elektřiny, pokud nepoužíváte svíčky. Pokud však v koupelně připojení k elektřině nemáte, můžete k osvětlení použít mobilní bodová svítidla na dobíjecí baterie.

3. Jaký stupeň krytí (IP) je zapotřebí pro koupelnové osvětlení?

Z důvodu vysoké vlhkosti v koupelnách a rizika stříkající vody bývaly možnosti koupelnového osvětlení poměrně omezené. To už dnes s LED technologií neplatí. Při pořizování koupelnového osvětlení si zvolte správný stupeň krytí:

  • IP44 (odolnost proti stříkající vodě) – vhodné pro obecné použití v koupelnách.
  • IP65 (odolnost proti tryskající vodě) – lze použít kolem sprchy a vany.
  • IP67 – svítidla jsou chráněna proti vniknutí vody i při dočasném ponoření. Jsou ideální pro přímé osvětlení ve sprchách nebo vanách.

PROMĚŇTE SVOU KOUPELNU V LÁZEŇSKÝ SALON

UMÍSTĚNÍ LED KOUPELNOVÉHO OSVĚTLENÍ

Barevné osvětlení zrcadel

Abyste mohli po celém dnu snadněji vypnout, stačí rozsvítit jen některá světla a barvy – naše rady:

  • Různé barvy mají na lidi různý vliv. Žlutá zlepšuje náladu, zatímco zelená zklidňuje nervy a stimuluje regeneraci. Studená modrá pomáhá při neklidu a poruchách spánku a červená zase podporuje krevní oběh a přináší pocit tepla. Pro domácí terapii barvami nainstalujte nad vanou LED koupelnová bodová svítidla nebo LED světelné pásky, které můžete ovládat pomocí aplikace.
  • Koupelnové osvětlení pomocí LED světelných pásků může být skvělé pro navození atmosféry. Můžete je vést například podél hrany obložených částí koupelny nebo podél stropu.
  • Mezi další možnosti nepřímého osvětlení v koupelně patří decentně osvětlené kouty místnosti nebo obrazy, případně svítidlo začleněné do stropu.

Navrhněte si vlastní plán osvětlení koupelny s všestrannými LED světelnými zdroji a zajistěte tak vždy její dokonalé osvětlení. Dobré ráno, nová technologie.

Sdílet stránku na sociálních sítích