Spotřebitel
Country

VAŘENÍ, PEČENÍ, OPÉKÁNÍ, OSVĚTLENÍ:

LED NÁPADY PRO VAŠI KUCHYŇ

Život se obvykle točí kolem kuchyně: příprava, vaření, povídání. A to vše vyžaduje různé podmínky osvětlení v závislosti na konkrétním místu v kuchyni a samozřejmě také v závislosti na vašich potřebách. S moderním LED kuchyňským osvětlením můžete být kreativní stejně jako při vaření – a nic se nespálí. A co více – energeticky úsporné osvětlení zaručí také snížení vašich nákladů na elektřinu.

DŮLEŽITÉ PRVKY

KUCHYŇSKÉHO OSVĚTLENÍ

Nejdůležitější prvky osvětlení

Nejdůležitější prvky osvětlení:

  • Základní osvětlení by mělo kuchyň vždy jasně osvětlovat. I když je v zimě ráno tma, můžete věci rychle uvést do pochodu a mít dostatek světla pro svou práci v kuchyni, přestože je venku pošmourno.
  • Dobré pracovní osvětlení je v kuchyni nepostradatelné, zejména pak pro pracovní plochu, kde připravujete pokrmy.
  • Kuchyňské osvětlení je doplňováno směrovaným osvětlením. Závěsné svítidlo nad jídelním stolem v kuchyni poskytuje optimální osvětlení při jídle.
  • Váš návrh řešení dále dobře doplňuje dekorativní osvětlení. LED světelné zdroje na soklech nebo kolem sporáku kuchyňské osvětlení vkusně zdůrazňují.

PROTOŽE VAŘÍTE TAKÉ OČIMA…

OPTIMÁLNÍ LED KUCHYŇSKÉ OSVĚTLENÍ PRO VAŠI PRACOVNÍ PLOCHU

Vaše pracovní plocha se skříňkami, troubou a dřezem musí být velmi dobře osvětlená. Na jednu stranu je důležité zabránit nehodám při řezání a krájení, na druhou stranu je nutné předcházet únavě očí. Nedostatečné osvětlení očím nesvědčí. Stropní bodová svítidla zajišťují dostatek světla pro kuchyňské ostrůvky. Pro tradiční kuchyně s nástěnnými skříňkami je skvělou volbou LED osvětlení. Pod kuchyňské linky se instalují buď dlouhé světelné pásky nebo jednotlivá bodová LED svítidla, která osvětlují pracovní plochu shora, bez stínění a oslnění.

Doporučení: při přípravě složitějších pokrmů je vhodné použít dodatečný světelný zdroj, který můžete umístit a nastavit podle potřeby. Pokud nemáte volnou zásuvku, lze použít svítidla na baterie. V případě potřeby stačí svítidlo vyjmout zeskříňky, připnout na potřebné místo a pustit se do práce.

Kuchyňské osvětlení

JASNÉ A VÝSTIŽNÉ

ODPOVĚDI NA VAŠE DOTAZY

1. Kolik kelvinů je zapotřebí pro kuchyňské osvětlení?

Místo propřipravu pokrmů vyžaduje alespoň 3 000 K (normální bílá), aby se vaše oči při tlumeném osvětlení příliš nenamáhaly. Pro stylové kuchyňské LED osvětlení na skříňce a pro osvětlení nad jídelním stolem stačí 2 500 až 2 700 K (teplá bílá).

2. Jaký světelný tok je ideální pro kuchyňské osvětlení?

Kuchyňské osvětlení by mělo mít světelný tok přibližně 300 lm/m². Na stropě můžete rozmístit jednotlivá bodová svítidla, každé se světelným tokem 300 lm. Nebo můžete uprostřed místnosti použít stropní svítidlo s odpovídajícím vyšším světelným tokem.

STYLOVĚ PŘIPRAVENÉ

RADY PRO DEKORATIVNÍ OSVĚTLENÍ VE VAŠÍ KUCHYNI

S tím, jak se kuchyň čím dál více mění v příjemné místo, kde rádi trávíte čas, nabývá dekorativní kuchyňské osvětlení na významu. Nepřímé osvětlení vytváří příjemnou atmosféru v celé místnosti. Může se jednat o jednotlivá bodová svítidla začleněná do nástěnných skříněk, která prostor osvětlí až po strop, nebo o podhledová svítidla zabudovaná do pracovní plochy, která osvětlí spodní třetinu místnosti.

Kuchyňské osvětlení

Další tipy:

  • Nainstalujte jednotlivá svítidla ve vitrínách a dejte na odiv svůj porcelán a jiné sběratelské kousky.
  • LED osvětlení pro kuchyňské pracovní desky kopíruje obrys vaší kuchyně a decentně plochu osvětluje.
  • Použijte LED světelné pásky měnící barvu a osvětlete svou kuchyň podle nálady například červeným, modrým nebo zeleným světlem. Chytré světelné pásky lze snadno ovládat pomocí aplikace nebo dálkového ovládání.
  • Vyzkoušejte speciální efekty okolního osvětlení, které lze ovládat také pomocí aplikace v chytrém telefonu nebo i hlasem. Můžete například po jídle snížit jas nástěnného osvětlení.

Dokonalé řešení kuchyňského osvětlení vyžaduje vhodnou interakci různých světelných zdrojů a barev světla. Začněte plánovat své LED osvětlení již nyní.

 
Sdílet stránku na sociálních sítích