Spotřebitel

LED OSVĚTLENÍ VAŠÍ LOŽNICE

PRO OBJÍMÁNÍ A TULENÍ

Ložnice je místem pro relaxaci a odpočinek. Osvětlení v ní hraje důležitou roli. S dobře promyšleným plánem LED osvětlení zaručíte správné světlo na správných místech a ponoříte svou říši snů do příjemné atmosféry. A určitě vás nebudou sužovat noční můry o dalším účtu za elektřinu. Nejnovější LED technologie je velmi všestranným a úsporným řešením osvětlení.

DŮLEŽITÉ PRVKY

OSVĚTLENÍ VAŠÍ LOŽNICE

Osvětlení ložnice
Postavte svůj návrh na těchto třech pilířích:
 
  • Základní osvětlení potřebujete k tomu, abyste se mohli večer nebo za tmavého zimního rána obléct při optimálním světle a aby vám při úklidu nikdy nic neuniklo.
  • Osvětlení plochy – např. postele. Nezapomeňte na přímé osvětlení ke čtení.
  • Nepřímé osvětlení kolem postele vytváří v ložnici příjemnou atmosféru: ideální pro romantické chvíle. V ideálním případě se spolehněte na vícero světelných zdrojů umístěných na šatních skříních, komodách nebo policích. Případně použijte nástěnná svítidla.

ZAČNĚTE DEN POZVOLNA

S LED OSVĚTLENÍM LOŽNICE

Nový den v ložnici.Často začínáme ráno za tmy a vracíme se až večer po setmění. Jasné základní osvětlení vám pomáhá ráno nastartovat a večer zase poskytuje dostatek světla, abyste se mohli připravit na velkolepý večírek. V novostavbách je pro ložnice ideální stropní LED osvětlení – v případě nízkých stropů rozmístěte jednotlivá bodová svítidla po celém stropě pro rovnoměrné osvětlení místnosti. V případě vyšších stropů jsou vhodná závěsná svítidla.

Naše rada: Pěkného efektu lze dosáhnout pomocí difuzoru, který rozptyluje světlo ze stropního svítidla ve tvaru hvězdy přes celý strop.

CO DĚLAT V PŘÍPADĚ ŠIKMÉ STŘECHY?

Díky LED osvětlení ložnice je osvětlení šikmého stropu hračka. Na šikmém stropě můžete nainstalovat individuální bodová svítidla nebo můžete v místě styku šikmého a rovného stropu použít úzkou světelnou lištu. V dlouhých a poměrně úzkých podkrovních pokojích je vhodné umístit několik závěsných svítidel vedle sebe – vizuálně oddělují postel od zbytku pokoje.

ABYSTE VŽDY VIDĚLI, CO MÁTE VE SKŘÍNI

Doplňkové osvětlení v šatní skříni je dobrý nápad: Světlo ze stropních svítidel na vás často dopadá zezadu a obsah skříně je tak zahalen vaším stínem. Ideálním řešením je osvětlení aktivované senzorem pohybu: svítidlo se automaticky zapíná a vypíná při otevření a zavření dveří.

Osvětlení ložnice

JASNÉ A VÝSTIŽNÉ

ODPOVĚDI NA VAŠE DOTAZY

1. Jaká teplota chromatičnosti je vhodná pro ložnice?

Pro příjemné osvětlení ložnice je ideální teplé bílé světlo s teplotou chromatičnosti 2 700 K.

2. Jaký světelný tok by mělo mít osvětlení ložnice?


Stropní bodová svítidla by měla produkovat jasné světlo. Počítejte přibližně s 730 lumeny, což je ekvivalentem tradiční 60W žárovky. Světelný tok noční lampičky v rozmezí 350–400 lm vám zaručí pohodlné čtení v posteli.

A TEĎ JE NAČASE SE UVELEBIT:

LED OSVĚTLENÍ LOŽNICE PRO LEPŠÍ USÍNÁNÍ

Ať už chcete v ložnici strávit nějaký čas v klidu sami, nebo plánujete pár romantických chvilek ve dvou, stylové osvětlení ložnice zaručí dokonalou atmosféru. Zde vám přinášíme některé z nejlepších tipů pro navození příjemné atmosféry v ložnici:

  • Podél stěny použijte nepřímé osvětlení v podobě podlahových bodových svítidel, která vyzařují světlo směrem nahoru, nebo v podobě nástěnných svítidel, která vyzařují světlo dolů.
  • LED světelné pásky na pelesti, podél boků postele nebo pod poličkou vykouzlí zajímavé efekty – prostřednictvím aplikace nebo dálkového ovládání.
  • Malé noční lampičky poskytují dostatek světla pro čtení. Pokud jsou nastavitelné, můžete světlo také nasměrovat do rohu místnosti.
  • Pozorujete rádi hvězdy se svou drahou polovičkou? Pak je osvětlení ložnice s efektem hvězdné oblohy úžasně romantický nápad.
  • Zaplňte prázdný kout stojacím svítidlem, které tuto část místnosti decentně osvětlí.
  • Ovládání osvětlení ložnice prostřednictvím chytrého telefonu nebo hlasových příkazů je tak snadné: když chcete jít spát, stačí říct slovo a nástěnná svítidla sníží jas, nebo se úplně vypnou.
Můžete se těšit na sladké sny s vkusně navrženým osvětlením ložnice a najít si pro svůj návrh osvětlení ty správné LED světelné zdroje online.
Sdílet stránku na sociálních sítích