Spotřebitel
Country

OSVĚTLENÍ PRO VAŠi pohodu

NÁPADY NA LED OSVĚTLENÍ OBÝVACÍHO POKOJE

Obývací pokoj je místnost, kde se máme cítit dobře. Trávíme v něm hodiny odpočinkem po práci nebo vysedáváním s přáteli o víkendu. Osvětlení obývacího pokoje by proto mělo být flexibilní. S návrhem moderního LED osvětlení můžete své kreativní nápady proměnit ve skutečnost. A nejlepší na tom je, že při relaxaci s LED osvětlením také šetříte energii.

DŮLEŽITÉ PRVKY
OSVĚTLENÍ VAŠEHO OBÝVACÍHO POKOJE

Osvětlení obývacího pokoje

Zde uvádíme nejdůležitější svítidla pro váš obývací pokoj:
 

  • Stropní svítidlo pro jasné osvětlení celé místnosti
  • Stylové osvětlení na pozadí, jako např. stojací svítidla, závěsná svítidla, nástěnná svítidla nebo LED světelné pásky
  • Dekorativní akcentové osvětlení s podhledovými svítidly nebo bodovými LED svítidly pro přesné osvětlení konkrétních míst
  • Pracovní osvětlení pro požadovanou úroveň jasu, např. pro čtení nebo luštění křížovek na gauči

TAJEMSTVÍ SPOČÍVÁ V KOMBINACI

LED SVĚTELNÉ ZDROJE PRO POHODLNÉ BYDLENÍ

Abyste mohli v případě potřeby osvětlit celý obývací pokoj, měli byste použít stropní LED svítidlo. Může se jednat o jeden panel s několika integrovanými světelnými zdroji, o několik strategicky umístěných bodových svítidel nebo o klasické závěsné svítidlo. Pokud je váš obývací pokoj velký nebo je ve tvaru L, neuděláte chybu se samostatnými bodovými svítidly začleněnými do stropu. Zaručí optimální osvětlení celé místnosti.

Tip: Stmívatelné LED světelné zdroje umožňují nastavovat úroveň jasu podle potřeby.

Večer obvykle není třeba velké stropní svítidlo zapínat. Účelem osvětlení obývacího pokoje je nyní navodit pocit pohodlí. Teplé světlo přinese nízko visící závěsné svítidlo nad skříňkou, stojací svítidlo v rohu nebo dekorativní stolní svítidlo na stolku u gauče. Proměňte prázdný kout obývacího pokoje v dekorativní ostrůvek světla pomocí elegantního kulatého stolku nebo malé skříňky například s osvětlenou soškou. Máte na stěně fotografie anebo obrazy? Umístěte nad ně nebo pod ně svítidlo, které je večer decentně nasvítí.

Při navrhování osvětlení obývacího pokoje věnujte zvláštní pozornost počtu zásuvek v místnosti. V případě potřeby použijte svítidla na baterie nebo prodlužovací kabely, které můžete diskrétně skrýt za nábytkem.

Osvětlení obývacího pokoje

JASNÉ A VÝSTIŽNÉ
ODPOVĚDI NA VAŠE DOTAZY

1. Jaký světelný tok by mělo mít osvětlení obývacího pokoje?

Protože obývací pokoj je obvykle využíván k relaxaci, nemělo by v něm osvětlení být příliš jasné. Doporučujeme světelný tok 100 lm/m². Obývací pokoj o ploše 20 m² vyžaduje celkem 2 000 lumenů. Například stropní svítidlo uprostřed místnosti může zajistit až 730 lumenů (ekvivalent tradiční 60W žárovky) a svítidlo pro nepřímé osvětlení na pozadí 100–200 lumenů.

2. Jaká teplota chromatičnosti je pro osvětlení obývacího pokoje nejvhodnější?

V obývacím pokoji se považuje za obzvláště příjemné teplé bílé světlo s teplotou chromatičnosti v rozmezí od 2 700 do 3 300 K.

NATÁHNĚTE SE:
LED OSVĚTLENÍ OBÝVACÍHO POKOJE PRO ODPOČINEK

Osvětlení obývacího pokoje

Díky modernímu LED osvětlení můžete při osvětlování obývacího pokoje popustit uzdu kreativitě. Zde naleznete některé návrhy pro dosažení ideálního prostředí:

  • S LED světelnými pásky podél poliček nebo skříněk, které mění jejich odstín, můžete vytvářet neustále se měnící náladu: uklidňující zelená, osvěžující oranžová nebo svůdná červená… a to vše lze ovládat pomocí aplikace nebo dálkového ovládání.
  • Jednotlivá bodová svítidla přitahují pozornost na různé dekorativní prvky, jako je starožitná váza na podlaze nebo dřevěná soška, kterou jste si přivezli z dovolené z Afriky
  • Stmívatelná nástěnná svítidla nebo rohová bodová svítidla poskytují dokonale zkoordinované osvětlení na pozadí.
  • Dekorativní skříňky, police a okenní parapety s LED svícny, světelnými stromky nebo světelnými koulemi s desítkami drobných LED světelných zdrojů.
  • Chytré osvětlení obývacího pokoje lze snadno ovládat z gauče prostřednictvím aplikace nebo hlasových příkazů. Udělejte dojem na své hosty tím, že celý obývací pokoj zaplavíte tlumeným červeným světlem nebo aktivujete nástěnné osvětlení na pozadí jen pomocí několika slov.


Začněte plánovat osvětlení svého obývacího pokoje již nyní s využitím kombinace různých LED světelných zdrojů a jiných žárovek.

vhodné produkty pro osvětlení vášeho obývacího pokoje

Sdílet stránku na sociálních sítích