Spotřebitel
Country

RADY PRO CHYTRÉ VENKOVNÍ LED OSVĚTLENÍ
PRO DŮM A ZAHRADU

Dobře promyšlený návrh venkovního osvětlení je důležitý v mnoha ohledech. Studené světlo zajistí bezpečnost kolem domu a teplé světlo zase navodí příjemnou družnou náladu na zahradě – např. během zahradní slavnosti nebo setkání s rodinou a přáteli. K tomu je zapotřebí vyvážený návrh osvětlení. Bez příkras, nebo s nimi, klasické, nebo moderní: váš dům, vaše zahrada, váš styl. A s nejmodernější LED technologií můžete dát sbohem přemrštěným účtům za elektřinu.

PŘEHLED VAŠEHO NÁVRHU
VENKOVNÍHO LED OSVĚTLENÍ:

Venkovní osvětlení
  • Venkovní nástěnná LED svítidla jsou k dostání v podobě přímého a nepřímého osvětlení. Venkovní svítidla s úspornými LED světelnými zdroji nainstalovaná na stěně nebo stříšce osvětlují nejen terasy, ale jsou ideální také pro vstupy nebo vjezdy. Venkovní svítidla s dvojitým světelným výstupem váš dům krásně zdůrazní. A díky nastavitelným hlavám můžete použít i bodové osvětlení.
  • LED chodníková svítidla jsou dostupná v podobě svítilen, sloupků nebo podstavcových svítidel. Osvětlují chodník nebo vjezd a vedou vás. S venkovním osvětlením můžete olemovat svou terasu úspornými LED svítidly nebo zdůraznit květinové záhony.
  • Světelné LED řetězy představují ideální způsob, jak popustit uzdu své fantazii na zahradě. Venkovní svítidla zdůrazňují zajímavé prvky vaší zahrady a vydávají příjemné světlo.
  • Reflektorová LED svítidla se vyznačují velmi vysokým světelným výkonem a optimálním vyzařováním světla. Mohou být ideální například pro osvětlení garáže.
  • S přenosnými venkovními LED svítidly nejste závislí na síťovém napájení. V mžiku tak můžete osvětlit tmavé kouty domu a zahrady. Vyberte si ze svítidel na baterie nebo se solární technologií.

JEDNODUCHÝ PŘEHLED VENKOVNÍCH SVÍTIDEL – CO DĚLÁ CO?


Najděte to správné řešení osvětlení pro každý venkovní prostor:

Venkovní nástěnná svítidla Chodníková svítidla Světelné řetězy Reflektorová svítidla Přenosná venkovní svítidla
Zabezpečení a orientace
Zdůraznění
Akcenty

Vše v jednom:
CHYTRÉ VENKOVNÍ LED OSVĚTLENÍ PRO VÁŠ DOMOV

Pro stylové zimní osvětlení, zahradní večírky s přáteli a vyšší bezpečnost: zaujmou nejen hosty, ale také vaše sousedy. Chytré venkovní LED osvětlení disponuje funkcí stmívání, nastavitelnou teplotou chromatičnosti od teplé bílé po denní bílou a možností změny barev (RGBW). Vše je flexibilně ovladatelné zevnitř i zvenku prostřednictvím aplikace nebo hlasových příkazů.

Dobře navržené venkovní osvětlení je pro vás a vaši bezpečnost obzvláště důležité. Jako odpovědní majitelé domu byste měli eliminovat veškeré zdroje nebezpečí spojené s vaší nemovitostí, včetně rizika zakopnutí. Chytré řešení přináší venkovní osvětlení se senzory denního světla a pohybu.

Dalším důležitým aspektem venkovního osvětlení je ochrana proti vloupání. Protože jedna věc je jistá: světlo odrazuje zloděje. S řešením Smart Home můžete chránit svůj dům a zahradu pomocí nejmodernější technologie a zároveň šetřit energii.

Venkovní osvětlení

JASNÉ A VÝSTIŽNÉ
ODPOVĚDI NA VAŠE DOTAZY

1. Jakou teplotu chromatičnosti zvolit pro venkovní osvětlení?

Teplé bílé venkovní osvětlení s teplotou chromatičnosti až 3 300 K vytváří příjemné světlo – např. venkovní osvětlení terasy a zahrady. Pro dostatečný jas a bezpečnost poskytuje neutrální bílé venkovní osvětlení teplotu chromatičnosti v rozmezí od 3 300 do 5 300 K – ideální pro vstupy do domů.

2. Jakou úroveň jasu by mělo mít venkovní osvětlení?

Pro příjemné venkovní osvětlení postačí 400 až 600 lumenů. Pro výkonná venkovní bodová svítidla byste měli zvolit více než 1 000 lumenů.

3. Jaké světelné zdroje jsou vhodné pro venkovní osvětlení?

Pro venkovní osvětlení doporučujeme LED světelné zdroje. Jsou energeticky úsporné a obvykle mají dlouhou životnost.

4. Co potřebuji vědět o stupni krytí (IP)?

Venkovní osvětlení by mělo mít stupeň krytí minimálně IP44. Pokud jsou svítidla vystavena silným proudům vody, např. ze zavlažovače trávníku, je zapotřebí stupeň krytí minimálně IP65.

POHODLNĚ SE USAĎTE A UVOLNĚTE SE:
VENKOVNÍ LED OSVĚTLENÍ PRO POHODOVÉ VEČERY

Venkovní osvětlení

Za vlahých letních večerů se za soumraku scházejí přátelé v družné atmosféře. Bylo by skvělé protáhnout večer na terase se stylovým osvětlením a obklopit zahradu dekorativními svítidly. Máme pro vás pár tipů, aby byl váš návrh osvětlení stoprocentně úspěšný:

  • Pomocí samostatných bodových svítidel můžete osvětlit dekorativní prvky na zahradě a zdůraznit to nejzajímavější. Zkuste například osvětlit jednotlivé rostliny zeleným světlem. Abyste se cítili jako na dovolené.
  • Sloupková a venkovní nástěnná svítidla s uceleným designem lemují vaši terasu a vytvářejí harmonický vzhled.
  • Stmívatelné světelné zdroje vám umožní v mžiku rozjasnit prostor např. na terase během grilování a stolování.
  • Návrhy nepřímého osvětlení s LED světelnými pásky a bodovými svítidly zútulní vaše venkovní posezení.
  • S moderními podlahovými svítidly můžete vytvářet ostrůvky světla pro ještě stylovější atmosféru.


Ať už chcete venkovní osvětlení v antracitové, bílé, šedé nebo jakékoli jiné oblíbené barvě, vytvořte si vlastní návrh venkovního osvětlení a začleňte do něj více energeticky úsporných venkovních LED světelných zdrojů.

Sdílet stránku na sociálních sítích