SCALE – designový jazyk LEDVANCE

Vítěz ceny GERMAN DESIGN AWARD 2019

Vítěz ceny GERMAN DESIGN AWARD 2019

Odvážné, dynamické a flexibilní objevování nových cest v osvětlovacím průmyslu – to je to, co charakterizuje společnost LEDVANCE jako start-upovou společnost zabývající se osvětlováním, podpořenou více než stoletou historií. Takovéto vnímání sebe sama převedeno do moderního designu a využito k inovaci osvětlovacích výrobků představuje designový jazyk „SCALE“, který byl poprvé představen na letošním veletrhu Light + Building. Nyní byl vyhlášen jako jeden z vítězů ceny German Design Award 2019 v kategorii Light.


DESIGN ZNAMENÁ
POCHOPIT SMYSL SVĚTLA

Světlo znamená život. Posláním společnosti LEDVANCE je propagovat světlo designem, jehož smysl je jasný, kdykoliv a kdekoliv.
Když hovoříme o designu, máme na mysli osvětlení, které usnadňuje lidem život. Řešení, která vám mluví z duše. Co tím myslíme? Přetvořit oblast osvětlování jednoduchými lepšími základy. Věříme že, vnímání pozitivní energie LEDVANCE vede skrz praktickou aplikaci výrobků, které jsou našim zákazníkům nejbližší.
Budoucnost je zářivá: a my tam budeme s vámi napříč celou škálou života.


SCALE – designový jazyk LEDVANCE

ODLIŠNÝ
NUDÍ VÁS VŠEDNOST?
TOHLE BY MĚLO POMOCT.

Svítidlo přece nemusí vypadat nudně či obyčejně jen proto, že je určeno k profesionálním účelům.

Díky osobitému designovému jazyku SCALE mohou naši zákazníci ihned rozpoznat důvěryhodnou kvalitu LEDVANCE.

Linka tohoto designu se propisuje napříč celým naším portfoliem výrobků a dává zákazníkovi jasný a spolehlivý signál - tento výrobek je vskutku originálem společnosti LEDVANCE a zaručuje snadnou instalaci a použití v jakémkoliv prostředí.
SPONTÁNNÍ
ZAPOMEŇTE NA PÁNA PRSTENŮ.
PRO BOJ S TEMNOTOU
MY NABÍZÍME MNOHEM VÍC.

Boj se špatným světlem vyžaduje pozitivní energii a optimistický přístup.
Kruhový symbol ve středu jednotlivých výrobků značí nové začátky a symbolizuje našeho odvážného ducha vynalézavosti. Každý výrobek LEDVANCE ztělesňuje naše poslání přinášet nové možnosti a předávat pozitivní odkaz světla všem lidem napříč celým spektrem.SCALE – navrženo společností LEDVANCE

UPŘÍMNÝ
VYPADÁ JAKO PO FACE LIFTINGU.
I KDYŽ NÁŠ NIKDY NIC TAKOVÉHO VLASTNĚ ANI NEPOTŘEBOVAL

Díky našim dovednostem vytváříme lepší produkty: nikoliv vznešená umělecká díla, ale atraktivně provedené nástroje, jejichž předností je snadné ovládání a používání.

Prvky naší energické značky jsou vsazeny do jemných a celistvých tvarů vycházejících ze základní kruhové geometrie, která symbolizuje opravdovou, lidskou a osvěživě přístupnou povahu naší značky a představuje produkty vyráběné skutečnými lidmi pro skutečné lidi.
SCALE - Design by LEDVANCE

DOTÝKAT SE HO PŘINÁŠÍ ŠTĚSTÍ.
A NAVÍC JE TO PŘÍJEMNÉ.

LEDVANCE VE 3D. FUNGUJE DOKONCE I BEZ 3D BRÝLÍ.

Naše výrobky nejenže vypadají jako od nás - od LEDVANCE, ale jsou takové i na dotek. Náš tým marketingových pracovníků a designérů strávil dny a týdny diskuzí nad jednotlivými modely, aby značku přeměnily na vizuální zážitek nesoucí DNA společnosti.
Až příště budete držet výrobek společnosti LEDVANCE, zkuste se dotknout designového loga – nejsme sice pověrčiví (samozřejmě), ale přesto věříme, že by vám to mohlo přinést štěstí v čemkoli, na co se s našimi produkty chystáte.


SCALE – designový jazyk LEDVANCE

FLEXIBILNÍ
TOTO JE NAŠE BUDOUCÍ VIZE
SVÍČEK A JÓGY.

Skvělý design výrobků, který se vyznačuje flexibilitou bez omezení volby a charakteru.
Naše designové provedení SCALE je snadno přizpůsobitelné všem kategoriím výrobků a oblastem použití. Náš tým designerů usilovně pracoval na vývoji designových prvků, které jsou rozměrově variabilní, bez omezování charakteristického výrazu jednotlivých výrobků.
Nezáleží na tom, jak zkombinujete různé typy našich svítidel – budou vždy dokonale ladit.


POZORNÝ
ŽÁDNÝ HÁČEK.
POUZE DŮMYSLNÝ NÁPAD.

Jsme partnerem všech, kdo pracují s našimi profesionálními svítidly. Naslouchali jsme vašim přáním a přinášíme řešení, které vám usnadní život.

Naše designové provedení se zaměřuje nejen na ucelený vzhled, ale také na jednoduchost použití.

V rámci vývoje navrhl náš tým designérů, odborných techniků a produktových manažerů řadu jednoduchých, ale důmyslných prvků. Prvky jsou shodné s naší značkou a mají velký význam pro všechny, kdo s výrobky LEDVANCE pracují. Díky různým materiálům a odstínům usnadňujeme našim uživatelům používání speciálních interakčních funkcí.


SCALE – designový jazyk LEDVANCE NCE

SCALE – designový jazyk LEDVANCE

VÁŠNIVÝ
NAZÝVAT NĚKOHO MANIAKEM NENÍ HEZKÉ.
ALE MY SI PROSTĚ NEMŮŽEME POMOCT.

Náš designový jazyk není výsledkem nahodilého tvůrčího procesu – jako když do jedné místnosti zavřete bandu „světelných“ maniaků.
Náš mezioborový tým designérů, projektantů, marketingových pracovníků a produktových manažerů po dlouhé měsíce systematicky koncipoval, skicoval, modeloval, revidoval – a s obrovským nasazením upravoval nespočet variací designu, dokud nevznikl produkt, který je skutečně LEDVANCE.
Výsledný designový jazyk SCALE vyjadřuje náš závazek a odhodlání sloužit našim zákazníkům.


REALIZOVATELNÝ
NA TVRDÉ LÁSCE NENÍ NIC ŠPATNÉHO.
PŘESNĚ TAK NAŠI DESIGNÉŘI
A PROJEKTANTI SPOLUPRACUJÍ.

K čemu je dobrý design, když jej nelze uplatnit? Bude přizpůsobitelný? Lze jej použít jak s oblým, tak s hranatým provedením? Bude chladicí žebrování dostatečné?
Při vývoji našeho designového jazyka jsme využívali nejmodernější 3D softwarové vybavení. Naši designéři a projektanti se neustále vzájemně podněcovali a inspirovali a používali také fyzické modely, aby se přesvědčili, že výsledný design nevypadá dobře pouze na papíře. Museli se zároveň ujistit, že je realizovatelný z hlediska konstrukce a výroby.
Výsledný designový jazyk SCALE představuje skvělý základ, na němž mohou naše týmy navrhovat výrobky, které skutečně fungují – a které jsou skutečně LEDVANCE.


SCALE – designový jazyk LEDVANCE